Mapy Małopolski – zrób pierwszy krok w odkrywaniu Regionu

Projekt: wiadomości, Kategoria: Działania promocyjne
05.02.2024
Mapy Małopolski – zrób pierwszy krok w odkrywaniu Regionu Zachęcamy do korzystania z systemu Mapy Małopolski czyli nowej odsłony Małopolskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej. Prostsza nazwa, większe możliwości, nowoczesne rozwiązania, obszerny i interesujący zestaw danych. Geoportal Mapy Małopolski to zaawansowane technologicznie i proste w obsłudze narzędzie do eksploracji bogactwa Regionu przez mieszkańców, turystów, biznes i naukę. Zapraszamy do wejścia na stronę https://mapymalopolski.pl

Przebudowany i zoptymalizowany dzięki dofinansowaniu z Funduszy Europejskich system, umożliwia nie tylko dostęp do ogromnych zasobów informacji przestrzennej Małopolski, ale co najbardziej interesujące, pozwala na tworzenie przez użytkowników własnych zasobów mapowych.

Nowe funkcjonalności i moduły tematyczne pozwalają m.in. na tworzenie aplikacji i paneli analitycznych opartych o własne dane użytkowników, wykonywanie analiz i prowadzenie badań ankietowych, przygotowywanie aplikacji mapowych, które w prosty sposób można umieścić na innych stronach internetowych, udostępnianie danych przestrzennych wojewódzkiego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.

Aplikacje mapowe, które mamy do dyspozycji korzystając z geoportalu to np:

  • Rolnictwo (Obwody łowieckie, Struktura przestrzenna obszarów wiejskich, Produkty regionalne i tradycyjne)
  • Dotacje i dofinansowania (Drogi dojazdowe do gruntów rolnych, Konkurs „Małopolska Wieś”, Konkurs „Małopolska Pamięta”, Małopolska infrastruktura rekreacyjno-sportowa (MIRS)
  • Turystyka (Małopolska rowerowa, Infrastruktura rowerowa, Małopolska zimą, Szlaki tematyczne, Kraina Wód)
  • Środowisko (Ochrona przyrody, Program ochrony powietrza, Gospodarka odpadami, Strategiczne mapy hałasu, Źródła promieniowania elektromagnetycznego)
  • Kultura (Wirtualne Muzea Małopolski, Instytucje Kultury Województwa Małopolskiego)
  • Infrastruktura i transport (Przystanki autobusowe i kolejowe)
  • Rozwój regionalny (Rewitalizacja)
  • Zdrowie (Szpitale, oddziały, izby przyjęć i oddziały ratunkowe, Apteki)

Oczywiście jest dużo więcej obszarów zastosowań korzyści płynących z systemu, o których dowiecie się bardziej szczegółowo wchodząc na stronę https://mapymalopolski.pl

Mapy Małopolski zostały stworzone na bazie lat doświadczeń systemu MIIP z myślą o mieszkających, odwiedzających i prowadzących biznes w naszym Regionie. Z wykorzystaniem zaawansowanych rozwiązań IT udostępniają w prosty sposób, w przeglądarce internetowej i aplikacji mobilnej, obszerny, unikalny i wiarygodny zbiór danych przestrzennych.

propozycja.png