Nowa strona Centrum Muzyki!

Projekt: Centrum Muzyki w Krakowie,
26.06.2019
Województwo Małopolskie – inicjator projektu budowy Centrum Muzyki w Krakowie stworzyło nową stronę internetową, która na bieżąco będzie informować o działaniach podejmowanych w celu realizacji tego ambitnego przedsięwzięcia.

Nowy obiekt ma zapewnić optymalne warunki pracy dla trzech krakowskich orkiestr -  Filharmonii im. Karola Szymanowskiego, Capelli Cracoviensis i Sinfonietty Cracovia. 

Województwo Małopolskie zaprosiło do współpracy przy projekcie Gminę Miejską Kraków. Został ogłoszony i rozstrzygnięty jednoetapowy konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej budynku Centrum Muzyki i Parku Miejskiego. Ze zwycięzcą konkursu zostały przeprowadzone negocjacje, których efektem ma być podpisanie umowy na przygotowanie dokumentacji technicznej wybranej koncepcji. 

Jest to dobry moment na uruchomienie strony, która będzie pokazywać etapy prac związane z budową tego nowoczesnego obiektu spełniającego oczekiwania nie tylko krakowskich instytucji muzycznych, ale również potrzeby kulturalne i artystyczne mieszkańców. 

Strona www.centrummuzyki.malopolska.pl jest spójna i czytelna, zawiera duże zdjęcia i przejrzyste grafiki. Dzięki responsywności łatwo można przeglądać ją na różnych urządzeniach mobilnych. 

Został również stworzony logotyp projektu, aby ułatwić identyfikację inwestycji. Elementem definiującym logo jest charakterystyczny kształt dachu budynku Centrum Muzyki. Konstrukcja znaku oparta jest na połączeniu trzech głównych elementów: strun, klawiszy fortepianu i organ. Struktura nawiązuje jednocześnie do bezpośredniego otoczenia budynku Centrum Muzyki, tj. parku i Wisły.  Kolorystyka logotypu podkreśla regionalny charakter projektu - kolory zostały zaczerpnięte z systemu identyfikacji wizualnej Województwa Małopolskiego. 

Centrum Muzyki ma zostać oddane do użytku w 2024 roku. Do tego czasu można śledzić proces tworzenia tego niezwykłego miejsca odwiedzając stronę www.centrummuzyki.malopolska.pl