Nowe logo Centrum Nauki!

Projekt: Małopolskie Centrum Nauki,
30.09.2019
Podczas Małopolskiej Nocy Naukowców zadebiutowało nowe logo Małopolskiego Centrum Nauki (MCN) Cogiteon. Za nim pójdzie pełna identyfikacja wizualna, przygotowana przez zwycięzcę konkursu – dobosz.studio z Poznania.

Niebieski napis i sygnet oraz czerwona kropka od teraz będą znakami rozpoznawczymi najmłodszej małopolskiej instytucji kultury. Logo składa się z prostych figur geometrycznych: trójkąta oraz kół. – Idea narodziła się z połączenia litery C z powszechnie rozpoznawalnym znakiem zachęcającym do akcji. To podkreśla interaktywny charakter instytucji – tłumaczy Andrzej Dobosz, autor koncepcji. – 

Nowe logo łączy w spójną całość naszą dotychczasową narrację – podkreśla Piotr Koziarz, rzecznik prasowy Cogiteonu. – W tych prostych formach można odnaleźć nie tylko włącznik, ale również centrum i scenę. Czerwona kropka może być z kolei postrzegana jako atom, krwinka lub planeta. To ukłon w stronę różnych dyscyplin wiedzy, które będzie można zgłębiać w Cogiteonie – dodaje. 

prezentacja-znaków-800x150.png

Logo powstało w efekcie konkursu, ogłoszonego 18 kwietnia. Do 31 maja można było zgłaszać propozycje, a 25 czerwca instytucja ogłosiła wyniki. Propozycja przygotowana przez studio Andrzeja Dobosza uzyskała 71 punktów ze 100 możliwych do zdobycia. 

Biuro Inwestycji Strategicznych realizuje projekt budowy MCN. Do 2022 roku powstanie budynek, w którym znajdzie się wystawa stała o człowieku, 6 laboratoriów, sala konferencyjna. Na dachu wyrośnie ogród zmysłów, a wokół obiektu znajdą się eksponaty plenerowe oraz aleja odkryć naukowych. Już teraz instytucja prowadzi działalność popularyzatorską w ramach projektu edukacyjnego „Naukowiej”.

Poniżej link do księgi znaku nowego logotypu.

Nowe logo MCN – księga znaku