Speed–dating z Małopolskim Centrum Nauki

Projekt: Małopolskie Centrum Nauki,
17.03.2016
Jak rozkochać Małopolan w twórczej edukacji? Departament Inwestycji Strategicznych podczas Konferencji "Interakcja-Integracja" zorganizował warsztaty kreatywne zamknięte i konsultacje w formie „speed-datingu” z uczestnikami konferencji na temat koncepcji programowej Małopolskiego Centrum Nauki, które ma powstać w Małopolsce.

Konferencja "Interakcja – Integracja" jest corocznym spotkaniem instytucji zajmujących się edukacją nieformalną. Pierwsza jej edycja została zorganizowana w 2007 roku. W 2013 roku powstało „Porozumienie Społeczeństwo i Nauka SPiN”, które w tej chwili ma 28 członków (centra nauki, fundacje, stowarzyszenia, ośrodki kultury, muzea, planetaria, ogrody botaniczne, uczelnie) oraz 7 podmiotów wspierających (firmy komercyjne i jednostki samorządowe). W tym roku Konferencja odbyła się w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie w dniach 16-18 marca.  

Spotkanie było doskonałą okazją  do skonsultowania z popularyzatorami i pasjonatami nauki z całego kraju pomysłów i koncepcji na Małopolskie Centrum Nauki (MCN).   Konferencję otworzył Grzegorz Lipiec z Zarządu Województwa Małopolskiego. - Już za kilka lat mieszkańcy naszego województwa będą mogli odwiedzić Małopolskie Centrum Nauki. Wierzymy głęboko, że to miejsce stanie się sercem nowoczesnej edukacji. Że będzie uczyć, bawić i inspirować każdego – mówił Grzegorz Lipiec, dodając, że samorząd województwa chce zaangażować mieszkańców w tworzenie MCN.Podczas Speed-datingu z Małopolskim Centrum Nauki analizowana kwestię misji, wizji, grup odbiorców, a także tematyki regionalnego centrum popularyzowania wiedzy. 

Wspólny wniosek był przede wszystkim jeden, że MCN powinien być instytucją o charakterze interdyscyplinarnym, prezentującym zjawiska zachodzące na styku różnych dziedzin nauki i techniki. Więcej o Konferencji tutaj - przejdź