Spotkanie Komitetu Honorowego Budowy Centrum Muzyki

Projekt: Centrum Muzyki w Krakowie, Kategoria: Wydarzenia
09.10.2018
9 października 2018 roku odbyło się spotkanie Komitetu Honorowego Budowy Centrum Muzyki, na którym został wystosowany Apel w sprawie realizacji inwestycji Budowy Centrum Muzyki.

GJ091018_042.jpg

 „Apelujemy do Województwa Małopolskiego, Gminy Miejskiej Kraków, a także do wszystkich instytucji zaangażowanych w realizację tego Projektu o dołożenie wszelkich starań, by planowana budowa, tak ważnego i niezbędnego obiektu, jakim jest Centrum Muzyki, została potraktowana jako priorytetowa, także w budżetach jednostek, które zobowiązały się do jej finansowania.”

[całość w załączeniu]

Aktualnie trwa konkurs urbanistyczno-architektoniczny na opracowanie koncepcji Centrum Muzyki i Parku Miejskiego w Krakowie. W obiekcie będą się znajdować: Filharmoniczna Sala koncertowa dla 1400 słuchaczy, Miejska Sala koncertowa mieszcząca 650-800 słuchaczy oraz Sala recitalowa z 270-300 miejscami wraz z salami prób, salą multimedialną oraz przestrzenią edukacyjną i gastronomiczną z restauracją. Centrum Muzyki ma być siedzibą najważniejszych zespołów muzycznych małopolski tj. Filharmonii Krakowskiej (Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego), Sinfonietty Cracovii i Capelli Cracoviensis (Instytucje Kultury Gminy Miejskiej Kraków). Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest do 3 grudnia br., a zdobywca I nagrody otrzyma 150 tys. zł oraz zaproszenie do negocjacji dot. wykonania szczegółowej dokumentacji projektowej.

Rozpoczęcie budowy Centrum Muzyki planowane jest na 2021 rok, a otwarcie na 2024 rok.

GJ091018_046.jpg