Województwo Małopolskie ogłasza przetarg na nowe pociągi

Projekt: wiadomości,
23.01.2020
Zarząd Województwa Małopolskiego systematycznie wymienia i unowocześnia tabor kolejowy wojewódzkiego przewoźnika.

W 2019 roku podpisano umowę na cztery nowe pociągi, a teraz rusza postępowanie na kolejne siedem - do obsługi połączeń aglomeracyjnych. W opcji do zamówienia są jeszcze dwa dodatkowe pociągi.

"Inwestycja w transport kolejowy to jeden z naszych priorytetów. Rozwijamy infrastrukturę kolejową nie tylko poprzez zakup nowych pociągów, ale również budujemy nowe zaplecze dla taboru kolejowego. Wszystko w trosce o jakość usług i komfort pasażerów"

- mówi Łukasz Smółka, wicemarszałek Małopolski.

Nowe pociągi mają wyjechać na małopolskie tory już w 2021 roku.

Pociągi, które zamawia województwo są nowoczesne, ekologiczne i komfortowe, przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami i rodzin z dziećmi.

Zarząd Województwa ma nadzieję, że wszelkie inwestycje w transport kolejowy przełożą się na coraz większą liczbę pasażerów korzystających z nowoczesnych zespołów trakcyjnych, co pozytywnie wpłynie na rozładowanie natężenia ruchu drogowego oraz poprawę jakości powietrza.

"Chcemy, aby nasze pociągi były wyborem Małopolan zarówno w drodze do pracy jak i podczas podróżowania po Małopolsce w celach rekreacyjnych czy turystycznych" - dodaje wicemarszałek Łukasz Smółka.

Całkowity koszt realizacji przedsięwzięcia to ponad 245 mln zł. Inwestycja będzie współfinansowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

 Oferty można składać do 25 lutego. Link do ogłoszenia o postępowaniu: bip.malopolska.pl

Za realizację zamówienia odpowiada Biuro Inwestycji Strategicznych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Dodajmy, że aktualnie województwo jest również na ostatnim etapie uzgodnień z wykonawcą umowy podpisanej w 2019 roku na dostawę czterech nowoczesnych pociągów.

Źródło: UMWM