Znamy kolorystykę wnętrza małopolskich Impulsów

Projekt: Zakup Taboru Kolejowego,
03.06.2016
Znamy już kolorystykę 13 nowoczesnych pociągów produkowanych przez NEWAG S.A. dla województwa małopolskiego.

Dominującym kolorem wnętrza każdego składu będzie szary z zielonymi elementami wyróżniającymi. Obok bezpiecznych i funkcjonalnych foteli każdy pociąg wyposażony zostanie w ratujące życie defibrylatory.

Wnętrze małopolskich impulsów
Wnętrze małopolskich impulsów

Estetyczne, funkcjonalne i bezpieczne – tak w trzech słowach można opisać nowy tabor Kolei Małopolskich. We wnętrzu pociągu będzie dominował kolor szary z zielonymi wykończeniami. Dlaczego akurat te barwy? Jest to połączenie idealne dla komfortu podróży – szary wycisza, odpręża i uspokaja, a zielony na elementach wyróżniających (rurki, uchwyty) stanowi do niego dobry kontrast i jest jednym z kolorów logo Małopolski. Dodatkowo pojazdy będą wyposażone w defibrylator AED. Pracownicy Kolei Małopolskich przejdą dodatkowe szkolenia z prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej na nowych urządzeniach. Wszystko dla większego bezpieczeństwa pasażerów.

"Stale rośnie liczba osób podróżujących małopolskimi pociągami. Szacujemy, że pod koniec roku liczba pasażerów Kolei Małopolskich przekroczy 5,5 miliona. Chcemy zapewnić im nie tylko komfort, ale też bezpieczeństwo, dlatego zdecydowaliśmy się na wyposażenie taboru w defibrylatory. Liczba składów posiadających urządzenia tego typu wciąż rośnie" - powiedział marszałek Jacek Krupa.

Pierwsze pociągi w nowej szacie graficznej i z nowoczesnym wyposażeniem wyjadą na tory jeszcze w grudniu br. Nowy tabor będzie spełniał europejskie standardy zgodnie z Technicznymi Specyfikacjami Interoperacyjności. Wprowadzenie go na poszczególne linie kolejowe poprawi komfort podróży małopolskich pasażerów, w szczególności osób niepełnosprawnych. Podróż będzie odbywać się w cichych, kli­ma­ty­zo­wanych wnę­trzach, wyposażonych w ergo­no­miczne fotele, inter­net i gniazdka elek­tryczne. Dodatkowo dzięki wyposażeniu w defibrylator AED będzie możliwość natychmiastowej pomocy osobom, które w trakcie podróży lub na stacjach doznają nagłego zatrzymania krążenia. Urządzenia będą małe, poręczne i proste w obsłudze. 

*** 

Impulsy spełniają rygorystyczne europejskie normy zderzeniowe i wytrzymałościowe. Wyprodukowane dla Małopolski pociągi mogą podróżować z prędkością eksploatacyjną 160 km/h. W pojazdach będzie zastosowany nowoczesny system wizualnej i dźwiękowej informacji pasażerskiej, monitorowanie wnętrza oraz system zliczania pasażerów. (Biuro Prasowe UMWM)